Loading…

Profesjonalny Serwis w Warszawie

Warszawa Profesjonalny Serwis Narzędzia Budowlane, RTV, AGD
Kontakt do Mechanika

ŻMIJOWE WAŁY: KTO, KIEDY I PO CO JE STWORZYŁ (SŁOWIANIE?)Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie słynnym ŻMIJOWYM WAŁOM, które znajdują się głównie na terenach Ukrainy. Ich średnia szerokość wynosi jakieś 14 m, oraz nawet i 8 m wysokości. Całkowita długość to aż 2000 km.
Zastanawia Cię kto, kiedy i po co je zbudował? Czy za jego konstrukcję odpowiadają Słowianie?

W tym filmie mowa będzie również na temat rzymskich umocnień w Germanii, Brytanii i na terenach południowej Europy. Te ostatnie, a przynajmniej część z nich najprawdopodobniej jest błędnie klasyfikowana przez archeologów jako rzymskie. Czy podobnie mogą mylić się w kwestii Wężowych Wałów Ukrainy?

Na sam koniec odcinka przeniesiemy się do Polski, ponieważ i na naszych ziemiach można znaleźć tego typu struktury. Znane są one jako Wały Śląskie lub Wały Chrobrego.

W dzisiejszym odcinku:
0:00 – 0:50 – Wstęp
0:51 – 8:04 – Rzymskie umocnienia obronne w Europie
8:05 – 21:11 – Żmijowe Wały na Ukrainie
21:12 – 25:30 – Wały Śląskie

👍 Polub kanał CIEKAWOSTKI I INNE DZIWY i bądź zawsze na bieżąco:
Facebook: https://www.facebook.com/Ciekawostkiidziwy

🔗 Przydatne linki:
Niesamowite odkrycie na temat Majów. Odkryto kolejną piramidę!
https://youtu.be/3wR3oc_U0vY

Pobrane Profesjonalny serwis i naprawa urządzeń w Warszawie. Od 20 lat zajmujemy się naprawą zmywarek, wyparzarek, kostkarek, pieców konwekcyjno parowych oraz wszystkich innych profesjonalnych sprzętów z których korzystasz prowadząc biznes. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki branży HoReCa dlatego gwarantujemy profesjonalne podejście wraz z dostosowaniem potencjalnych napraw do potrzeb Twojego lokalu.

Serwisant Warszawa jest tutaj aby nieść pomoc ludziom – klientom w nękających ich problemach związanych z codziennym życiem z zakresu:

Hydrauliki – problemy z wodą.Wymiany kranu, uszcelnienia kanalizacji, biały montaż.
Elektryki – problemy z elektryką. Naprawy połączeń elektrycznych, montaż żyrandoli kinkietów, itp.,
Stolarki – problemy z meblami. Naprawy mebli kuchennych, łóżek, szafek kuchennych, szuflad, zawiasów.
Ślusarki – problemy z okuciami zamkami.Drzwi, montaż wymiana zamków, zawiasów, klamek, szyldów.
Remontów mieszkań – malowanie pokoi, układanie paneli podłogowych, remonty.
adaptacja pomieszczenia farba gres grzyb gładź gipsowa instalacja oświetlenia LED instalacja zlewu kafelki kafelki w kuchni klatka schodowa klej kuchnia kładzenie gresu kładzenie kafelków malowanie malowanie klatki schodowej montaż montaż oświetlenia Montaż zlewozmywaka kuchennego naparawy tynkarskie naprawa glifów okiennych naprawa tynku nowa elektryka nowa instalacja elektryczna odświeżanie ścian pleśń pokój dziecięcy poprawki w kuchni poprawki w łazience przeniesienie drzwi przystosowanie pomieszczenia do warunków mieszkalnych remont biura remont kuchni remont pokoju dziecięcego remont w biurze remont wnęki okiennej remont w łazience sylikon układanie gresu układanie terakoty wanna wymiana sylikonu wymiana umywalki zmiana instalacji elektrycznej łazienka.

Fagor, Retigo, Rational, Lozamet, Stalgast, Silanos, Roller Grill, Caterina, Bertos, Aristarco, Ambach, Dihr, Elframo, Foinox, FriFri, Heidebrenner, Inoxtrend, Unox, Kuppersbusch, Lotus, Lainox, MBM, Moretti, Multinox, Olis, Potis, Tecnoinox, Ubert, Zanussi, Colged, Comenda, Elettrobar, Hobart, Hoonved, Krefft, Lamber, Mach, Meiko, Teikos, Winterhalter. Serwisujemy urządzenia chłodnicze takich producentów jak: Brema, Scotsman, Icematic, RM gastro, Simag, Juka, mawi, Cold, Byfuch, Bolarus, Rapa, JBG, Kastel, CAB, FAG, Mareno, Whirlpool i wiele innych.

ZŁOTA RĄCZKA
Wykonamy montaż mebli kuchennych, pokojowych, biurowych. Położymy panele podłogowe oraz zamontujemy drzwi.
Usługi stolarskie i monterskie w szerokim zakresie: Montaż i naprawa mebli kuchennych, domowych, biurowych. Wymiana i naprawa drzwi i okien. Układanie paneli podłogowych. Montaż cokołów, listew przypodłogowych. Montaż oraz wymiana akcesoriów meblowych w tym okuć, zamków i zawiasów.

DALEJ

HYDRAULIKA
Wykonujemy naprawy i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zamontujemy wannę, wymienimy kran, uszczelnimy wyciek, wymienimy sylikon w brodziku. Zakres naszych prac:
Instalacja sprzętu AGD (zmywarka, pralka) Wymiana zlewu,brodzika, wanny, kompaktu WC. Montaż i wymiana baterii Udrażnianie rur, kolanek, syfonów. Naprawa oraz rozbudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej. Montaż i wymiana grzejników.

DALEJ

ELEKTRYKA
Wykonujemy usługi elektryczne w zakresie:
Wymiana, naprawa, montaż gniazdek, przełączników, włączników.
Wykonanie instalacji elektrycznej. Wymiana żarówek, neonów, żarników, halogenów.
Instalacja szyldów, kasetonów, plafonów, reklam świetlnych.
Montaż i wymiana oświetlenia w domu i biurze.
Instalacja a także drobne naprawy sprzętu AGD i RTV.

DALEJ

GLAZURNICTWO
Układamy glazurę oraz terakotę, wykonamy pas glazury w kuchni a także kompleksowo całą łazienkę.
Zakres wykonywanych prac glazurniczych: Przygotowywanie pomieszczenia, skucie starej glazury terakoty, wyrównanie, tynkowanie ścian przed położeniem nowej glazury.
Układanie glazury i terakoty w systemie caro, wykonanie cokołów, otworów montażowych pod punkty hydrauliczne, układanie gresu i glazury na schodach.

22 thoughts on “ŻMIJOWE WAŁY: KTO, KIEDY I PO CO JE STWORZYŁ (SŁOWIANIE?)

 1. Patrząc na mapę lokalizacji tych wałów staje się oczywiste, że nie mają one wartości obronnej. Najprawdopodobniej służyły one jako ochrona przed jakimś zagrożeniem wodnym: powodziami czy falami tsunami.

 2. runy – tworzą słowa
  pie-run (pierwszy Stworzyciel)
  ranek tworzenie dnia
  po-ranek
  rana
  ronić łzy z niczego tworzyć
  po-ronić – po tworzeniu
  rosa – tworzy się z niczego
  runo leśne owcze
  g-gunt
  ropa – wypływa znikąd – tworzy się
  Eu-ropa
  roić – rójka rozmnażanie pszczół
  ruja – okres tworzenia
  ruchać = tworzyć człowieka
  ruda = dająca tworzywo
  rudy = miedzianowłosy
  g-ruda
  Rudawy – Góry Kruszcowe
  Wniosek: język ten powstał w czasie gdy tworzywem była miedź – Epoka brązu, ludzie Ci przybyli w czeskie Rudawy po rudę, nazwali ten ląd Europą (tworzący wilgoć)

 3. Tej wiedzy nie warto propagować…
  Głupota i ignorancja w czystej postaci.
  Głupota, ponieważ się autor napracował aby ten materiał stworzyć, a ignorancja ponieważ te "konstrucje" nie są stworzone przez człowieka.
  Jest to piękne zjawisko, które pozostało nam po poprzedniej erze w której to nasz teren był okryty "wieczną zmarzliną"
  Tak- zgadza się Polska nie zawsze była zielona… Nsze tereny pokrywał lodowiec i to po lodowcu odziedziczyliśmy te wały.
  Jak ? Pod warstwa lodu były rzeki i to dzieki nim powstały takie piękne twory. Piasek zasypywał/zatykał koryta rzek pod lodowcem i to całe zjawisko które powstawało przez setki lat…
  Były też inne ciekawe zjawiska, które mogą być tłumaczone przez ingnorantów jakoby wielkie głazy ludzie przesuwali i powstały jakieś dołki. To zjawisko również było dokonane przez nature. A wszystko to w imię zasady "kropla drąży skałę"
  Tylko tyle i aż tyle.

 4. Nawet mur chiński jest patrolowany przez wojsko.Moim zdaniem cel ich przeznaczenia był inny.Za mało rozumiemy starożytnych,nie rozumiemy pobudek ich zachowań. To wszystko w większości przypadków pozostaje w strefie domysłów. T.T.

 5. Przeznaczenia tych wałów można się tylko domyślać, ale faktem jest, że było to wielkie przedsięwzięcie logistyczne.
  Czy te barany akademickie nie mogą zrozumieć, że do budowy takich rzeczy potrzebna jest większa organizacja,
  niż skrzyknięcie kilku porozrzucanych z dala od siebie plemionek?

 6. Jak dla mnie to wygląda na wały przeciwpowodziowe – starożytne. Jeżeli miały by być to wały obronne to ośrodek którego miały bronić musiałby być znacząco zamieszkany i zaludniony. Sumując to wszystko na tym obszarze musiała być prężna kultura która to zbudowała. samo się nie wzniosło. A może Tart"ARIA" – "ARIA" – Barb"ARIA"?

 7. Granice były wyznaczane wzdłuż rzek, a że rzeki wylewały, to budowano wzdłuż nich wały przeciwpowodziowe. No chyba, że to pradawne Kretowije. Olbrzymie bestie wiertłorogie. Słowianie je oswajali i używali do budowy rowów i wałów. W zależności czy to był męski, czy żeński osobnik.

 8. Żadne umocnienia nie istnieją bez rozpoznania w chwili zbliżania się wrogiej armii wały byłyby obsadzone. A sposób uprzedzania czy to wiciami czy ogniskami na wieżach czy wzgórzach za jedno

 9. Tu mówisz o wałach Rzymskich z fosami od strony Rzymu. Mur Chiński też jest dziwny strzelnice ma skierowane w kierunku Chin czyli ktoś wybudował ten Mur by bronić się przed napaścią od strony Chińskiej!

 10. Ludzi Słwian było znacznie więcej niż dzisiaj. Wały były obstawione strażami. W razie ataku, bitwy na wałach gromadzili się wojownicy.
  Podobnie wokół grodów były wioski i zabudowania. W czasie najazdu ludność broniła się w grodzie.

Dodaj komentarz