Loading…

Profesjonalny Serwis w Warszawie

Warszawa Profesjonalny Serwis Narzędzia Budowlane, RTV, AGD
Kontakt do Mechanika

Naprawiam przepalony Komputer sterujący linią produkcyjną w ogromnej Hucie Stali !!Formularz do zgłoszenia naprawy urządzenia: https://tiny.pl/r5mgg
🔥 Z luzem skorzystasz! Nawet 75% taniej na Komputronik.pl: https://ktr.fan/bts2022
🤯 Zgarnij monitor lub akcesoria za 1 zł: https://ktr.fan/monitor-lub-akcesoria-za-1-zl
➡ Raty 0% na Komputonik.pl: https://ktr.fan/bts2022-raty0

Urządzenie zostanie przyjęte w serwisie z którym ściśle współpracuję, część z tych napraw trafi na kanał YT.
Aby móc swobodnie tworzyć treści na YT, przeniosłem obsługę klienta i część napraw do partnerskiego serwisu.
——————————————————————————————————————————————————-Naprawa sprzętu audio, oświetlenia scenicznego i instrumentów klaw: https://tiny.pl/r5mtn
——————————————————————————————————————————————————-
INFORMACJE O MNIE:
Wchodźcie na moją grupę Facebookową „Naprawa Laptopów i sprzętu Apple – grupa wsparcia technicznego” aby otrzymać wsparcie https://tiny.pl/7rhjp

drako4service@gmail.com – preferowany kontakt do mnie w celu biznesowym.
PATRONITE: https://patronite.pl/rakowiecki
Instagram: https://www.instagram.com/srubokret_i_spolka/
——————————————————————————————————————————————————-
SPRZĘT NA KTÓRYM PRACUJĘ:
– stacja bazowa lutownicy kolbowej + szczypce: https://tiny.pl/r5mr9
– kolba: https://tiny.pl/r5m98
– grot cienki SMD: https://tiny.pl/r5m93
– grot gruby SMD: https://tiny.pl/r5mwg
– grot minifala: https://tiny.pl/r5mw9
– grot do zdejmowania KBC: https://tiny.pl/r5mwc
– grot do BGA szeroki: https://tiny.pl/r5mw5
– szczypce: https://tiny.pl/r5mw1
– Hot Air na którym pracuję: https://tiny.pl/r5mw2
– Hot Air który polecam ze względu na cenę/jakość: https://tiny.pl/r5mcq
– automat. czyścik grotów: https://tiny.pl/r5mcn
– multimetr: https://tiny.pl/r5mcz
– rozlutownica https://tiny.pl/r59vt
– precyzyjny miernik LCR https://www.lcrresearch.com/product-page/lcr-pro1-plus

– stół warsztatowy: https://tiny.pl/9lf4t
– fotel biurowy „Shine”: https://tiny.pl/9lf49
– stabilny regał: https://tiny.pl/9lf4f

Pobrane Profesjonalny serwis i naprawa urządzeń w Warszawie. Od 20 lat zajmujemy się naprawą zmywarek, wyparzarek, kostkarek, pieców konwekcyjno parowych oraz wszystkich innych profesjonalnych sprzętów z których korzystasz prowadząc biznes. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki branży HoReCa dlatego gwarantujemy profesjonalne podejście wraz z dostosowaniem potencjalnych napraw do potrzeb Twojego lokalu.

Serwisant Warszawa jest tutaj aby nieść pomoc ludziom – klientom w nękających ich problemach związanych z codziennym życiem z zakresu:

Hydrauliki – problemy z wodą.Wymiany kranu, uszcelnienia kanalizacji, biały montaż.
Elektryki – problemy z elektryką. Naprawy połączeń elektrycznych, montaż żyrandoli kinkietów, itp.,
Stolarki – problemy z meblami. Naprawy mebli kuchennych, łóżek, szafek kuchennych, szuflad, zawiasów.
Ślusarki – problemy z okuciami zamkami.Drzwi, montaż wymiana zamków, zawiasów, klamek, szyldów.
Remontów mieszkań – malowanie pokoi, układanie paneli podłogowych, remonty.
adaptacja pomieszczenia farba gres grzyb gładź gipsowa instalacja oświetlenia LED instalacja zlewu kafelki kafelki w kuchni klatka schodowa klej kuchnia kładzenie gresu kładzenie kafelków malowanie malowanie klatki schodowej montaż montaż oświetlenia Montaż zlewozmywaka kuchennego naparawy tynkarskie naprawa glifów okiennych naprawa tynku nowa elektryka nowa instalacja elektryczna odświeżanie ścian pleśń pokój dziecięcy poprawki w kuchni poprawki w łazience przeniesienie drzwi przystosowanie pomieszczenia do warunków mieszkalnych remont biura remont kuchni remont pokoju dziecięcego remont w biurze remont wnęki okiennej remont w łazience sylikon układanie gresu układanie terakoty wanna wymiana sylikonu wymiana umywalki zmiana instalacji elektrycznej łazienka.

Fagor, Retigo, Rational, Lozamet, Stalgast, Silanos, Roller Grill, Caterina, Bertos, Aristarco, Ambach, Dihr, Elframo, Foinox, FriFri, Heidebrenner, Inoxtrend, Unox, Kuppersbusch, Lotus, Lainox, MBM, Moretti, Multinox, Olis, Potis, Tecnoinox, Ubert, Zanussi, Colged, Comenda, Elettrobar, Hobart, Hoonved, Krefft, Lamber, Mach, Meiko, Teikos, Winterhalter. Serwisujemy urządzenia chłodnicze takich producentów jak: Brema, Scotsman, Icematic, RM gastro, Simag, Juka, mawi, Cold, Byfuch, Bolarus, Rapa, JBG, Kastel, CAB, FAG, Mareno, Whirlpool i wiele innych.

ZŁOTA RĄCZKA
Wykonamy montaż mebli kuchennych, pokojowych, biurowych. Położymy panele podłogowe oraz zamontujemy drzwi.
Usługi stolarskie i monterskie w szerokim zakresie: Montaż i naprawa mebli kuchennych, domowych, biurowych. Wymiana i naprawa drzwi i okien. Układanie paneli podłogowych. Montaż cokołów, listew przypodłogowych. Montaż oraz wymiana akcesoriów meblowych w tym okuć, zamków i zawiasów.

DALEJ

HYDRAULIKA
Wykonujemy naprawy i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zamontujemy wannę, wymienimy kran, uszczelnimy wyciek, wymienimy sylikon w brodziku. Zakres naszych prac:
Instalacja sprzętu AGD (zmywarka, pralka) Wymiana zlewu,brodzika, wanny, kompaktu WC. Montaż i wymiana baterii Udrażnianie rur, kolanek, syfonów. Naprawa oraz rozbudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej. Montaż i wymiana grzejników.

DALEJ

ELEKTRYKA
Wykonujemy usługi elektryczne w zakresie:
Wymiana, naprawa, montaż gniazdek, przełączników, włączników.
Wykonanie instalacji elektrycznej. Wymiana żarówek, neonów, żarników, halogenów.
Instalacja szyldów, kasetonów, plafonów, reklam świetlnych.
Montaż i wymiana oświetlenia w domu i biurze.
Instalacja a także drobne naprawy sprzętu AGD i RTV.

DALEJ

GLAZURNICTWO
Układamy glazurę oraz terakotę, wykonamy pas glazury w kuchni a także kompleksowo całą łazienkę.
Zakres wykonywanych prac glazurniczych: Przygotowywanie pomieszczenia, skucie starej glazury terakoty, wyrównanie, tynkowanie ścian przed położeniem nowej glazury.
Układanie glazury i terakoty w systemie caro, wykonanie cokołów, otworów montażowych pod punkty hydrauliczne, układanie gresu i glazury na schodach.

46 thoughts on “Naprawiam przepalony Komputer sterujący linią produkcyjną w ogromnej Hucie Stali !!

 1. Podczas naprawy monitorów LCD/LED w 99% przypadków wymiana kondensatorów elektrolitycznych (wymieniam wszystkie elektrolity) reaktywuje sprzęt bez dodatkowych ingerencji. Fajny odcinek. Pozdrawiam

 2. 40:39 Moje przemyślenia. Po pierwsze, dlaczego żaden pasek się nie zaświecał. Na schemacie widzę, że każdy pasek ma dodatkowo osobny driver w układzie. Układ pewnie musi ustabilizować napięcie na wyjściu (za diodą – jest tam nawet dzielnik pomiarowy) a potem odpala paski. Napięcie się nie ustabilizowało, więc pasków nie odpalił. A dlaczego się nie ustabilizowało? W każdym cyklu ładowania kondensatora ten ładował się bardzo długo z powodu dużego ESR, przez co nie uzyskiwał zakładanego napięcia na dzielniku. Więc sterownik coraz bardziej wydłużał czas załączenia klucza by zmagazynować coraz więcej energii w cewce do oddania kondensatorowi. Prąd w cewce narasta liniowo, dłuży czas przepływu prądu, to coraz wyższy ten prąd, aż w końcu dochodziło do wykrycia przeciążenia prądowego za pomocą rezystora pomiarowego. Dalej prądu już nie podnosił. Ten prąd 4,5A to średni prąd płynący który większości płynął przez cewkę/dławik który wchodził w obszar nasycenia a w tym obszarze prąd tam już rośnie niekontrolowanie w górę. Pozdro.

 3. Jak Panel operatorski czymś steruje to grubo ktoś odleciał. I nie wiem skąd taki śmiech na temat procesora. Panel operatorski śmiało by poleciał na celeronie 2, tylko mały i niewiele peryferiów i nadal spełniałby wymogi HMI

 4. Jeśli to pracuje w hucie – to pewnie musi być tam gorąco, następnym razem gdy panel znów zgaśnie to szybciej zrobi Pan ten ekspres – wiadomo od czego zaczynać. Wymiana 22u na 47u by nie zaszkodziła albo dołożenie tantalowego gdzieś z boku jeśli jest miejsce pod obudową. Seryjne elektrolity po prostu wysychają po kilku tysiącach godzin ,a gdy pod obudową jest gorąco to tych tysięcy może być mniej. Gdy padnie jeszcze taki mosfet który spowoduje dodatkowe obciązenie ( zanim jeszcze całkiem padnie lub później ) – to kondek dobrany na styk przez projektanta po prostu jeszcze szybciej się wyjara. Choć tutaj być może kondek wysechł wcześniej a skutkiem tego poleciał mosfet.

 5. Panie Danielu – może sprawdzenie tego wyschniętego kondka na przebicie ( przy napięciu nieco wyższym od nominalnego wyjściowego ) rozwiązałoby tajemnicę wysokiego poboru prądu ? Istnieją jeszcze inne alternatywne możliwości które moża by było zobaczyć na oscyloskopie przed wykonaniem naprawy. A tak by the way – kondki nie slużą to stabilizacji napięcia ( jak się Panu wymskło) tylko do jego filtrowania (właśnie tych ripple czyli chwilowych cyklicznych spadków lub pików ) – a to jest jednak zupełnie coś innego (w elektronicznej nomenklaturze ) niż stabilizacja. Fajne filmiki Pan robi – gratulacje, Więcej podobnych usterek Panu życzę za niezłą kaskę 😉

 6. Przyczyną są zwykłe ledy z podswietlenia, to one się starzeją i "żerą" prąd. Prawdzopodobnie po wymianie kondensatorów i wszystkich innych "badziewi" za 6 miesięcy dostaniesz ten monitor z powrotem do remontu.

 7. Ja bym profilaktycznie wymienił te ceramiczne przy elektrolitach i to nie na takie same, czyli SMD, ale na normalne. Miejsce się zawsze znajdzie. Jeżeli moggę, to zamiast elektrolitów używam tantale.

 8. Fajna naprawa, dobre przemyślenia. Tylko proszę, nie mieszajmy prądu z napięciem.. Overvoltage protection ustawiony na 4.5A.. i kilka podobnych kwiatków też było. Pozdrawiam.

 9. Kolejny film gdzie Twoja robota jest fachowa ale aż słuchać sie nie chce przytaczanych jednostek podwielokrotnych.
  nie mikrofarada tylko miktofaradów,
  nie miloohma tylko miliohmów
  nie mikro wolta tylko mikrowoltów. 😀

 10. Bardzo podobny problem miałem w swoim monitorze Aoc, monitor działał wyłączyłem go przyciskiem usłyszałem syk juz się nie chciał włączyć rozebrałem go i okazało się ze kondensator eksplodował na zasilaniu, wymieniłem załączyłem wywaliło to samo plus smd wymieniłem oba na podobne zbliżone 😉 i działa, ciekawostka działa juz 3 lata

 11. To może mój flagowy Dell Precision się kiedyś załapie do filmu. Komputer za kilkanaście tysięcy od nowości czasami robił dziwne rzeczy, w końcu zaczął się losowo wyłączać i zawieszać, w ostatnim tygodniu gwarancji wymienili w nim płytę główną. Po wymianie płyty głównej działał dobrze jakieś 4 miesiące, w tej chwili usterka powróciła, losowo robi bluescreen albo się wyłącza i nie chce włączyć, na razie to się dzieje raz na kilka dni, ale poprzednio było tak samo, aż zaczął się wyłączać co 10 minut. I tak kupię coś nowego bo potrzebuję sprzętu do pracy i zobaczę co dalej się będzie z nim działo.

 12. Osobiście twierdze że to MOS pobierał tyle prądu, ponieważ driver za wszelką cene chciał uzyskać prawidłowe napięcie i prądy na wyjściu (zwiększał czas otwarcia MOSa), a że kondensator miał parametry jakie miał więc to było nie możliwe.

 13. Ten film ogląda się lepiej niż niejeden film czy serial na Netfliksie 😅 Zwroty akcji, narastające napięcie. Oglądałem z zapartym tchem i nawet nie wiem kiedy zjadłem paczkę czipsów 😁

 14. ~Moim zdaniem MP3389 mierzy prąd ledów w momencie kiedy bramka klucza MOSFET jest na poziomie [H] czyli ledy są zasilane tylko z kondensatora. Z powodu uszkodzenia elektrolitu prąd był stosunkowo niewielki [duży ESR oraz mała pojemność] więc układ zwiększał współczynnik wypełnienia [zwiększał długość czasu otwarcia MOSFETa] i w pewnym momencie rdzeń dławika się nasycał więc dławik stawał się rezystorem o niewielkiej rezystancji. prąd wzrastał lawinowo do maksymalnej wartości ustalonej rezystorem szeregowym [pomiarowym] jak wartość graniczna. Po osiągnięciu maksimum prądu układ MP3389 na wyjściu sterującym bramkę MOSFETA ustalał trwale stan [L] aż do resetu zasilania. Czemu MP3389 musi mierzyć prąd ledów tylko w momencie kiedy klucz jest otwarty to chyba nie wymaga wyjaśnień.

Dodaj komentarz