Loading…

Profesjonalny Serwis w Warszawie

Warszawa Profesjonalny Serwis Narzędzia Budowlane, RTV, AGD
Kontakt do Mechanika

Jak wymienić zawór gazowy w kuchence gazowo-elektrycznej?Zawory gazowe do kuchenek: https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-kuchenek/zawory-do-kuchenek,g1062568.html

Potrzebne narzędzia: śrubokręt płaski , śrubokręt krzyżakowy, klucz płaski sześciokątny, śrubokręt TORX

Zawór w kuchence reguluje dopływ gazu do palników. Znajduje się w nim mechanizm zapadkowy, który jest sprzężony z termoparą. Po zapaleniu palnika termopara nagrzewa się, zapadka w zaworze odblokowuje się i uwolniony zostaje przepływ gazu. Jeżeli z jakichś powodów płomień zaniknie np. silny podmuch powietrza, zalanie itp., to termopara stygnie i dopływ gazu (zapadka w zaworze) zostanie zamknięty.
Zawory umieszczone są za pokrętłami, więc by się do nich dostać należy zdemontować płytę podpalnikową.

00:31 – Odłącz kuchenkę od wszelkich źródeł zasilania.
00:44 – Wyciągam szklaną pokrywę.
00:56 – Ściągam ruszt, pokrywki i korony palników.
1:16 – Odkręcam śrubki od góry płyty podpalnikowej, które trzymają korpusy palników.
1:34 – Chowam pod płytę iskrowniki i termopary, by ich nie uszkodzić podczas zsuwania płyty.
1:45 – Odkręcam śrubki trzymające płytę podpalnikową z tyłu.
1:58 – Zsuwam płytę podpalnikową z kuchenki (w stronę jej tyłu).
2:15 – Ściągam pokrętła/
2:25 – Odkręcam śrubę mocującą obejmę do zaworu i wyciągam zawór.
2:35 – Odginam element przytrzymujący wiązkę zapalaczy i zsuwam go z zaworu.
2:46 – Odpinam końcówkę termopary.
2:53 – Odkręcam nakrętkę mocującą rurkę gazową do zaworu.
3:14 – Przykręcam rurkę gazowa za pomocą nakrętki do nowego zaworu.
3:27 – Wciskam końcówkę termopary do zaworu.
3:35 – Nakładam wiązkę zapalaczy.
3:45 – Nacelowuję otworem na zaworze w otwór w głównej rurze gazowej i nakładam obejmę. Dokręcam śrubę.
4:07 – Na trzpień zaworu wciskamy z powrotem pokrętło.
4:17 – Po zakończonej naprawie nakładam z powrotem płytę podpalnikową na kuchenkę. Czynność tą wykonuję ostrożnie wpasowując jednocześnie otwory w płycie do wystających termopar i iskrowników.
4:31 – Przykręcam śrubki z tyłu płyty podpalnikowej.
4:46 – Przykręcam śrubki przy korpusach.
4:58 – Nakładam korpusy i pokrywki palników oraz ruszt.
5:17 – Montuję szklaną pokrywę wkładając wystające blaszki w zawiasy.
———————————————————————————————
Zasubskrybuj nasz kanał, jeżeli Ci się podoba👍: https://www.youtube.com/user/czesciagd

Znajdź nas również na FB:
https://www.facebook.com/northpl

Zobacz cykl filmików z kuchenką:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLZBE7W-zA0QhiNqP2_u6CyG_m_0m5D2PS #czesciAGD #domjestwtwoichrekach
#dom
#naprawiajniewyrzucaj
#naprawa
#northpl
#domwtwoichrekach
#repairchallenge
#czescizamienne

Pobrane Profesjonalny serwis i naprawa urządzeń w Warszawie. Od 20 lat zajmujemy się naprawą zmywarek, wyparzarek, kostkarek, pieców konwekcyjno parowych oraz wszystkich innych profesjonalnych sprzętów z których korzystasz prowadząc biznes. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki branży HoReCa dlatego gwarantujemy profesjonalne podejście wraz z dostosowaniem potencjalnych napraw do potrzeb Twojego lokalu.

Serwisant Warszawa jest tutaj aby nieść pomoc ludziom – klientom w nękających ich problemach związanych z codziennym życiem z zakresu:

Hydrauliki – problemy z wodą.Wymiany kranu, uszcelnienia kanalizacji, biały montaż.
Elektryki – problemy z elektryką. Naprawy połączeń elektrycznych, montaż żyrandoli kinkietów, itp.,
Stolarki – problemy z meblami. Naprawy mebli kuchennych, łóżek, szafek kuchennych, szuflad, zawiasów.
Ślusarki – problemy z okuciami zamkami.Drzwi, montaż wymiana zamków, zawiasów, klamek, szyldów.
Remontów mieszkań – malowanie pokoi, układanie paneli podłogowych, remonty.
adaptacja pomieszczenia farba gres grzyb gładź gipsowa instalacja oświetlenia LED instalacja zlewu kafelki kafelki w kuchni klatka schodowa klej kuchnia kładzenie gresu kładzenie kafelków malowanie malowanie klatki schodowej montaż montaż oświetlenia Montaż zlewozmywaka kuchennego naparawy tynkarskie naprawa glifów okiennych naprawa tynku nowa elektryka nowa instalacja elektryczna odświeżanie ścian pleśń pokój dziecięcy poprawki w kuchni poprawki w łazience przeniesienie drzwi przystosowanie pomieszczenia do warunków mieszkalnych remont biura remont kuchni remont pokoju dziecięcego remont w biurze remont wnęki okiennej remont w łazience sylikon układanie gresu układanie terakoty wanna wymiana sylikonu wymiana umywalki zmiana instalacji elektrycznej łazienka.

Fagor, Retigo, Rational, Lozamet, Stalgast, Silanos, Roller Grill, Caterina, Bertos, Aristarco, Ambach, Dihr, Elframo, Foinox, FriFri, Heidebrenner, Inoxtrend, Unox, Kuppersbusch, Lotus, Lainox, MBM, Moretti, Multinox, Olis, Potis, Tecnoinox, Ubert, Zanussi, Colged, Comenda, Elettrobar, Hobart, Hoonved, Krefft, Lamber, Mach, Meiko, Teikos, Winterhalter. Serwisujemy urządzenia chłodnicze takich producentów jak: Brema, Scotsman, Icematic, RM gastro, Simag, Juka, mawi, Cold, Byfuch, Bolarus, Rapa, JBG, Kastel, CAB, FAG, Mareno, Whirlpool i wiele innych.

ZŁOTA RĄCZKA
Wykonamy montaż mebli kuchennych, pokojowych, biurowych. Położymy panele podłogowe oraz zamontujemy drzwi.
Usługi stolarskie i monterskie w szerokim zakresie: Montaż i naprawa mebli kuchennych, domowych, biurowych. Wymiana i naprawa drzwi i okien. Układanie paneli podłogowych. Montaż cokołów, listew przypodłogowych. Montaż oraz wymiana akcesoriów meblowych w tym okuć, zamków i zawiasów.

DALEJ

HYDRAULIKA
Wykonujemy naprawy i modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zamontujemy wannę, wymienimy kran, uszczelnimy wyciek, wymienimy sylikon w brodziku. Zakres naszych prac:
Instalacja sprzętu AGD (zmywarka, pralka) Wymiana zlewu,brodzika, wanny, kompaktu WC. Montaż i wymiana baterii Udrażnianie rur, kolanek, syfonów. Naprawa oraz rozbudowa instalacji wodno-kanalizacyjnej. Montaż i wymiana grzejników.

DALEJ

ELEKTRYKA
Wykonujemy usługi elektryczne w zakresie:
Wymiana, naprawa, montaż gniazdek, przełączników, włączników.
Wykonanie instalacji elektrycznej. Wymiana żarówek, neonów, żarników, halogenów.
Instalacja szyldów, kasetonów, plafonów, reklam świetlnych.
Montaż i wymiana oświetlenia w domu i biurze.
Instalacja a także drobne naprawy sprzętu AGD i RTV.

DALEJ

GLAZURNICTWO
Układamy glazurę oraz terakotę, wykonamy pas glazury w kuchni a także kompleksowo całą łazienkę.
Zakres wykonywanych prac glazurniczych: Przygotowywanie pomieszczenia, skucie starej glazury terakoty, wyrównanie, tynkowanie ścian przed położeniem nowej glazury.
Układanie glazury i terakoty w systemie caro, wykonanie cokołów, otworów montażowych pod punkty hydrauliczne, układanie gresu i glazury na schodach.

23 thoughts on “Jak wymienić zawór gazowy w kuchence gazowo-elektrycznej?

  1. zawory w kuchenkach montowane na jednej rurce przez uszczelnienie ściekowe ( obejma )to najgorsze gówno jakie może być. To bubel . Wystarczy że podkładka dociskowa będzie złe przykręcona i wydostaje się gaz. Najlepsze połączenia to gwintowe. A metoda montowania zaworu jak dzwona do roweru za pomocą podkładki dociskowej ( obejmy jak na tym filmie ) to zwykła tandeta. Taki producent to żart a nie jakość. Takich producentów się unika a takie coś powinno znajdować się tylko na skupie złomu a nie w domach. Tylko połączenia gwintowe są bezpiecznie.

  2. Pięknie to Pani robi zgrabnymi paluszkami aż przyjemnie się ogląda, rzeczywistość jest niestety inna! 8 śrubek trzymające korpusy palników w 9 letniej kuchni nie daje sie odkręcić. Mimo dobrego śrubokrętu łepki natychmiast sie uszkodziły i trzeba było rozwiercać. Musiałem kupić 4 korpusy i nowe śrubki. Nie wiem z czego one są zrobione ale chyba z chińskiego aluminium bo sa jednorazowe. W nowiutkiej nie śmiganej kuchni to tak jak Pani pokazuje leciutko pięknie się odkręca, ale nikt nowej kuchni sam nie naprawia:) Kolejny koszt to koszt żywienia 4 osobowej rodziny na mieście bo gromadzenie części trwało 10dni:)

  3. Niech Pani Kasia odkręci w mojej 3-lata używanej Amice 508GE3.33EHZpMsQ(W) – jej kuchenka nigdy nie była używana zgodnie z przeznaczeniem. W mojej zapieczone śruby tak, że kuchenka na złom. Następną poszukam taką aby służyła dłużej – bez "mądrości"

  4. Kuchenka niestety jest dziadowska i zrobiona po taniości. Zastanawia mnie czemu Amica dała stożek zaworu zrobiony z aluminium. Od kiedy pracuję przy gazie, to we wszystkich naprawianych kuchenkach spotykałem w zaworze stożki robione z mosiądzu. Przyczyną zacinającego się zaworu jest stożek, który obraca się w zaworze (pokrętło do zapalenia palnika). Należy wtedy zrobić konserwację tzn. odkręcić dwie malutkie śrubki przy pokrętle. Po otwarciu zaworu wyjmujemy stożek z gniazda. Gniazdo stożka i stożek czyścimy np. ręcznikiem papierowym do sucha, aż będziemy mieli wszystko wyczyszczone z brudnego starego smaru (gniazdo, w którym obraca się stożek, stożek i trzpień którym przekręcamy stożek). Teraz smarujemy towotem nakładając niewielką jego warstwę na stożek i trzpień. Trzpień i stożek wkładamy na swoje miejsca. Dla trzpienia to już wszystko, a stożkiem obracamy w gnieździe, by równomiernie rozprowadzić towot po całej ściance gniazda (ja wykonuję ten zabieg dwa razy, bo towot w tym przypadku jest uszczelniaczem). Po takim zabiegu skręcamy zawór i dalej postępujemy, jak na filmie. PS. Brak towotu powoduje ulatnianie się gazu i zacieranie się stożka. Brak towotu może spowodować intensywne używanie piekarnika, którego ciepło mimo izolacji termicznej piekarnika dochodzi do zaworów. Z takim przypadkiem spotkałem się w kuchence mojego syna 🙂 Pozdrawiam majsterkowiczów 🙂 )))

Dodaj komentarz